Wielkopolska: Wojewoda odwołany

  • 16.12.2020, 13:52 (aktualizacja 17.12.2020, 20:18)
  • Ryszard Binczak
Wielkopolska: Wojewoda odwołany
Łukasz Mikołajczyk został odwołany ze stanowiska wojewody wielkopolskiego.

Powodem odwołania  Łukasza Mikołajczyka jest m.in.  utrata zaufania oraz podjęcie przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy. 
Łukasz Mikołajczyk na swoim profilu na Facebooku napisał: ,,Ponad rok temu Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi obowiązki Wojewody Wielkopolskiego. Dziś moja służba dobiega końca. Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękuję Premierowi, Ministrom, Parlamentarzystom i Samorządowcom z Wielkopolski, pracownikom Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, całej administracji zespolonej oraz wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować.  Doświadczenie tych relacji było dla mnie niezwykle wartościowe i jestem pewien, że pozwoli zbudować fundamenty pod moje dalsze działania w służbie Rzeczypospolitej. 
Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i rządowi Zjednoczonej Prawicy życzę wytrwałości i dalszej realizacji działań, których celem jest dobro naszej Ojczyzny''.
Łukasz Mikołajczyk pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego od 25 listopada 2019 roku.
Fot. fb Łukasz Mikołajczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe