Lekkoatletyka: Zgrupowanie lekkoatletycznych talentów

  • 16.12.2020, 08:14
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Zgrupowanie lekkoatletycznych talentów
W Bydgoszczy zakończyło się lekkoatletyczne zgrupowanie w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Jednym z jego uczestników był Odyseusz Żarnecki, zawodnik UKS 12 Kalisz.

„Lekkoatletyka dla każdego” to program, którego głównym celem jest popularyzacja lekkiej atletyki, jak również wyszukiwanie, a wreszcie odpowiednie wyszkolenie największych młodych talentów Królowej Sportu. Miejsce w projekcie zapewnił sobie jeden z zawodników klubu UKS 13 Kalisz, utalentowany miotacz Odyseusz Żarnecki. Podopieczny trenera Marcina Małeckiego zakończył właśnie udział w zorganizowanym w ramach LDK zgrupowaniu, które odbyło się na przełomie listopada i grudnia w Bydgoszczy. Mógł tam uczestniczyć w zajęciach i zbierać doświadczenie pod okiem wykwalifikowanych trenerów współpracujących z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Jest to niezwykłe wyróżnienie zarówno dla zawodnika, jak i mojej pracy – podkreśla Marcin Małecki, klubowy trener kaliskiego miotacza. – Odys trafił do kadry LDK dzięki znakomitym wynikom uzyskanym w rzucie dyskiem. Znalazł się tym samym w gronie najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski w kategorii U14. We wszystkich konkurencjach powołanie otrzymało 80 osób, tworząc taką nieoficjalną kadrę Polski w tej kategorii wiekowej. Wszyscy podzieleni zostali na dwie grupy, które szlifują swoje umiejętności w dwóch lokalizacjach: pierwsza w Bydgoszczy, druga tydzień później w Karpaczu. Każdy powołany zawodnik otrzymał m.in. regulamin reprezentanta, taki sam, jak dorośli kadrowicze – dodaje szkoleniowiec UKS 12 Kalisz.

Dla Odyseusza Żarneckiego już sam udział w zgrupowaniu kadry LDK jest cennym doświadczeniem, ale też daje nadzieję, że już niebawem wspólnie z biało-czerwoną kadrą będzie reprezentował nasze miasto na międzynarodowych arenach. Przecież od kilku lat czyni to z sukcesami, jego starszy klubowy kolega Piotr Goździewicz.


Tekst: Karina Zachara, fot. Marcin Małecki

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe