Powiat Ostrowski: Nowa firma na terenach inwestycyjnych

  • 14.12.2020, 15:02 (aktualizacja 17.12.2020, 20:20)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowa firma na terenach inwestycyjnych
W hali produkcyjnej nowo powstałej firmy MiMB na terenach inwestycyjnych Powiatu Ostrowskiego w Przygodzicach odbyło się podpisanie umowy dotyczącej wspólnej strategii promocji terenów inwestycyjnych w Wielkopolsce.

Podpisanie umowy odbyło się 10 grudnia 2020 r. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

- Podpisując kolejną umowę na promocję terenów inwestycyjnych chcieliśmy przy okazji pokazać miejsce, które przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego udało się zagospodarować i ożywić. Przez wiele lat był to teren typowo rolniczy. Kiedy po objęciu funkcji starosty podjęliśmy decyzję, że przekształcimy je w teren inwestycyjny wielu nie wierzyło w powodzenie. Dziś mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces, skoro sprzedanych zostało już kilka działek, a my możemy spotkać się w pierwszej dużej firmie z branży mechatronicznej – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Jednym z kroków w aktywizacji tego obszaru było uchwalenie przez Rade Gminy Przygodzice planu zagospodarowania przestrzennego. Dużym impulsem było także pozyskanie z Urzędu Marszałkowskiego ok. miliona złotych z funduszy unijnych na przygotowanie terenów.

- Pierwsza firma już działa. Do niej i do dalszych terenów prowadzi nowa droga inwestycyjna. To spowodowało, że naszymi terenami zaczęli interesować się kolejni inwestorzy. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że w przyszłym roku pojawią się tutaj kolejne firmy. Jesteśmy już na etapie przygotowywania podziałów geodezyjnych, co w praktyce oznacza przygotowanie gruntów do sprzedaży - powiedział starosta ostrowski.

Podpisana 10 grudnia umowa ma z kolei pomóc w szerokiej promocji tego obszaru inwestycyjnego nie tylko w Polsce.

- Umowa dotyczy pomocy, jakiej samorząd Województwa Wielkopolskiego udzieli Jednostkom Samorządu Terytorialnego w Wielkopolsce. Chcemy, żeby w Wielkopolsce wszystkie atrakcyjne miejsca inwestycyjne były przygotowywane dla inwestorów i obsługiwane według najlepszych standardów. Przez cały przyszły rok i następy przeszkolimy pracowników przygotowujemy oferty, pod tym kątem, żeby znalazły się w nich informacje, których poszukuje inwestor – powiedział Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Gospodarzem uroczystości był Łukasz Kosmala właściciel firmy MiBM, która jako pierwsza z dziedziny produkcyjno-usługowej rozpoczęła działalność na terenach inwestycyjnych wykorzystując także wsparcie unijne.

– Środki unijne dały nam dodatkowy napęd, szansę by pójść z jeszcze większym stand rozmachem. To była dla nas także dodatkowa motywacja. W efekcie udało się zrealizować inwestycję, którą w gronie naszych konkurentów i znajomych zakończyliśmy wielu. To jednak efekt pracy wszystkich współpracowników. Trudno przewidywać co będzie w przyszłości, ale rozpędzamy się i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej – powiedział Łukasz Kosmala właściciel firmy MiBM .

Firma MiMB działa w branży mechatronicznej. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją maszyn i urządzeń. Dostarcza produkty do największych firm i koncernów z branży automitive oraz spożywczej. Jej atutem jest nowoczesny park maszynowy. Sercem i wyróżnikiem jest imponującej wielkości obrabiarka, w której można umieścić detal o szerokości nawet 7x4 metry. Tak duże urządzenie, jedno z kilku w kraju, pozwala bez przemieszczania i z dużą precyzją obrobić dany element.

W uroczystości wzięli także udział: Marzena Wodzińska i Andrzej Pichet radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Krzysztof Rasiak wójt gminy Przygodzice.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe