Ostrów: Koncentratory tlenu i pulsoksymetry do bezpłatnego wypożyczenia

  • 04.12.2020, 16:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Koncentratory tlenu i pulsoksymetry do bezpłatnego wypożyczenia
Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego już wkrótce będą mogli bezpłatnie wypożyczać koncentratory tlenu i pulsoksymetry.

To kolejny etap działań miasta w walce z wirusem Covid-19. Na zakup sprzętu przeznaczono 50 tys. złotych.
- Wygospodarowaliśmy kolejną kwotę na walkę z koronawirusem. Przeznaczamy 50 tys. złotych na zakup koncentratorów tlenu i pulsoksymetrów. To będzie sprzęt ogólnodostępny dla mieszkańców miasta, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego - a którzy na skutek choroby, powikłań, czy trudnego przebiegu, choć niewymagającego hospitalizacji – będą mogli korzystać z tego sprzętu w domu. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ten sprzęt wypożyczać do domu. Wypożyczenia będzie prowadziła stacja Caritas, która od wielu lat zajmuje się także wypożyczaniem sprzętu medycznego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, które pomagają w niewydolności oddechowej. Natomiast pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które pozwalają badać  saturację, a także częstotliwość pracy serca, czyli puls.
Sprzęt jest już zamówiony. Do Ostrowa Wielkopolskiego ma dotrzeć około 15 grudnia. Wówczas wskazane zostaną także dokładne informacje dotyczące wypożyczeń sprzętu.
- Wspieramy ostrowski szpital i jego pacjentów, ale chcemy również, by ostrowianie, których dotknął wirus Covid-19, mogli także w warunkach domowych zadbać o swoje zdrowie, korzystając z koncentratorów tlenu, czy pulsoksymetrów – dodaje prezydent Beata Klimek.
Fot. Freepik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe