Ostrów: Przenosiny do OCK

  • 02.12.2020, 15:34
  • Ryszard Binczak
Ostrów:  Przenosiny do OCK
Działalność Kina Komeda przeniesiona została do Ostrowskiego Centrum Kultury.

Ten rok był wyjątkowo trudny dla kina, na co złożyła się również pandemia i ograniczenie, a ostatecznie zamknięcie tego typu podmiotów kulturalnych. 
W tej sytuacji nie jesteśmy wyjątkiem na kinowej mapie naszego kraju. Wybiegając w przyszłość musimy, poza sercem, które zwłaszcza w części kulturalnej w całości bije po stronie kina, kierować się rozumem i podejmować decyzje racjonalne, choć bardzo trudne. Od 1 stycznia działalność kina przenosimy do Ostrowskiego Centrum Kultury - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Dotychczasowa sala oraz warunki techniczne obiektu nie zapewniały już komfortowego odbioru widzom, a remont wymagałby potężnych nakładów finansowych: wymiana wszystkich instalacji, wymiana okien i drzwi, termomodernizacja, remont całości wnętrz. Programy Ministerstwa Kultury i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dają szansę na pozyskanie co najwyżej kilkuset tysięcy dotacji, a kompleksowy remont budynku Kina Komeda wymaga przynajmniej kilku milionów złotych. Budynek, w którym znajduje się Kino Komeda, tylko w części jest własnością miasta. To ograniczyło możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych na remont kina.
- Działalność kina miejskiego będzie kontynuowana - dodaje prezydent. - Chcemy przywrócić tę działalność na ulicę  Wolności 2, czyli do Ostrowskiego Centrum Kultury. W tym miejscu możliwe jest zapewnienie należytego komfortu odbioru projekcji filmowych, o czym ostrowska publiczność ma okazję przekonywać się już od kilku lat, chociażby podczas Grand Prix Komeda Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy. To właśnie tu na nowo zaprosimy widzów Klubu Filmowego „Na Wolności” oraz Filmowego Klubu Seniora. Poszerzymy także program edukacji filmowej oraz propozycje mądrych i wartościowych seansów filmowych dla dzieci i całych rodzin. Tym właśnie nasza oferta może różnić się od oferty sieciowego kina komercyjnego.

Wzorem innych miast oferta jednego z multipleksów – kina Helios - już w roku przyszłym dostępna będzie, w czterosalowym kinie, wybudowanym przy Galerii Ostrovia, dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe