Powiat Ostrowski: Szkoła z nowym dachem

  • 01.12.2020, 09:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkoła z nowym dachem
Kolejna inwestycja w oświatową placówkę. Mowa o szkole podstawowej we Franklinowie. Tym razem remont dotyczył wymiany dachu na starej części szkoły.

Inwestycja dotyczyła zmiany dachu pokrytego podwójną dachówką karpiówką na tzw. blachodachówkę. Prace dotyczyły również obróbki blacharskiej wraz z trzema oknami dachowymi, odnowiono kominy wraz z kontrolą przewodów kominowych, zgniłe elementy dachowe zamieniono na nowe, pozostałą część konstrukcji dachu zaimpregnowano dwukrotnie specjalnymi środkami. Wymienione zostały również rynny i rury spustowe na stalowe w kolorze nowego dachu. Zamontowano także nową instalację odgromową.
Prace kosztowały 75 tysięcy złotych i pochodziły z budżetu gminy. Dzięki inwestycji dziś budynek szkoły zyskał piękny wygląd i śmiało można powiedzieć, że stał się wizytówką miejscowości.
Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu w szkole prowadzone były szeroko zakrojone prace związane z remontem korytarza i łazienek na parterze placówki. Na szkolnym korytarzu wymienione zostały płytki. Ściany nabrały jasnych barw.  Montaż podwieszanego sufitu wraz z wymianą oświetlenia sprawiły, że całe pomieszczenie jest teraz dużo jaśniejsze i bardziej nowoczesne.  Lifting przeszły także szkolne łazienki. Tutaj prace dotyczyły drobnych rozbiórek, prac malarskich, fugowania i silikonowania płytek, renowacji stolarki drzwiowej, prac elektrycznych. Remont pomieszczeń na parterze szkoły we Franklinowie pochłonął 100 tysięcy złotych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe