Ostrów: Nie pal śmieci – segreguj

  • 30.11.2020, 10:08
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nie pal śmieci – segreguj
Rozstrzygnięto, zorganizowany już po raz 14. przez Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ,,MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, konkurs ekologiczny, skierowany do dzieci i młodzieży z ostrowskich placówek oświatowych. Tegoroczny konkurs rozgrywany był pod hasłem „Nie pal śmieci – segreguj”. Patronem honorowym wszystkich dotychczas organizowanych konkursów jest Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Konkursy ekologiczne cieszą się co roku bardzo dużym zainteresowaniem. Biorą w nich udział wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe z terenu Ostrowa.Kampania organizowana jest cyklicznie w czterech kategoriach wiekowych: dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat oraz dla uczniów szkół podstawowych klas od I do III, od IV do VI i od VII do VIII.
Uczestnicy tegorocznej edycji wykonali prace plastyczne różnymi technikami z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Przedszkolaki wykonywały prace nawiązujące do hasła konkursu, dzieci z klas I-III robiły zakładki do książki, klasy IV-VI  wykonały projekt kartki świątecznej, a klasy VII i VIII maseczkę ochronną na twarz.
Niestety, w dobie pandemii rozstrzygniecie konkursu nie było możliwe w takiej formie, jak co roku. Ogłoszenie wyników konkursu  zarejestrowano na filmie, który można będzie obejrzeć na stronie internetowej Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. oraz na facebooku Emzoludka.
- Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział ponad 200. uczestników. Wszyscy wykazali się pomysłowością i oryginalnością przygotowując swoje prace, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Maria Szeląg – dyrektor OCK, Cezary Janiszewski -dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej i Beata Rybka – kierownik Działu Sprzedaży w Zakładzie Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A.

Komisja postanowiła wyróżnić wszystkich przedszkolaków oraz przyznała nagrody główne w pozostałych kategoriach:
Klasy I – III: 1. Joanna Figas – Szkła Podstawowa nr 7, nauczyciel Violetta Lebda, 2. Malwina Zboina – Szkoła Podstawowa nr 11, nauczyciel  Agata Stempniewicz, 3. Zofia Przegoń – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych, nauczyciel Marzena Horyza, 3.  Mateusz Małecki –  Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel Katarzyna Bednarczyk.
W tej kategorii przyznano wyróżnienie, które otrzymał Krystian Zalewski-Zespół Szkół Specjalnych, nauczyciel Bogusława Szewczyk.
Klasy IV –VII: 1. Radosław Wojdal – Szkoła Podstawowa nr 9, nauczyciel Martyna Psikus; 2. Iga Jarosik – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych, nauczyciel Marzena Horyza; 3. Nadia Stodolna  – Szkoła Podstawowa nr 4, nauczyciel Danuta Wróbel; 3. Lena Matecka  – Szkoła Podstawowa nr 9, nauczyciel Martyna Psikus.
Wyróżnienie otrzymała Magdalena Majczak– Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel Marta Matuszewska.
Klasy IV–VIII: 1. Magdalena Kubik – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej, nauczyciel Marzena Horyza; 2. Julia Dera  – Szkoła Podstawowa nr 14, nauczyciel Renata Jaszczyńska; 3. Anna Gąsiorowska  – Szkoła Podstawowa nr 13, nauczyciel Violetta Krzak; 3. Daria Muszyńska   – Szkoła Podstawowa nr 13, nauczyciel Violetta Krzak.
Wyróżnienie otrzymał Piotr Kut – Zespół Szkół Specjalnych, nauczyciel Bogusława Szewczyk.

Organizatorzy dziękują dyrektorom wszystkich ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz wszystkim nauczycielom przygotowujących dzieci i młodzież do konkursu, ale przede wszystkim uczestnikom. Podziękowania kierowane są również do sponsorów, którzy po części byli fundatorami nagród: Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Organizacji Odzysku REKOPOL, Organizacji Odzysku EKO-PUNKT, PWS Konstanta, Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysłu  Spożywczego i Opakowań”, Firmy Elektrorecykling, Instytutu Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT, Nadleśnictwa Taczanów. Specjalne  podziękowanie dla Ostrowskiego Centrum Kultury za możliwość zrealizowania rozstrzygnięcia konkursu  w tej nietypowej formie, którą wymusiła pandemia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe