Powiat Ostrowski: Pole startowe

  • 29.11.2020, 13:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pole startowe
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu na kwotę 487 387,94 zł, Gmina Przygodzice zrefunduje swój wkład w zakończony w lipcu br. projekt budowy odcinka ul. Inżynierskiej. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła wtedy 710 tys. zł. 300 tys. zł dołożył do niej wówczas powiat ostrowski.

Przygodzicki samorząd będzie sięgał po kolejne środki na realizację dalszego etapu ulicy Inżynierskiej, która to komunikuje teren inwestycyjny z drogą powiatową, a finalnie ma zapewnić obsługę i dojazd do rozbudowywanej strefy. Poczynione inwestycje powinny napędzić proces sprzedaży kolejnych działek i dalsze zainteresowanie inwestorów.
Przypomnijmy, że zanim powstała droga, za 130 tys. zł. Gmina Przygodzice wybudowała sieć wodociągową, inicjując proces uzbrajania powiatowego obszaru. Na poboczu drogi posadzono miododajne lipy.
Założeniem FDS jest dofinansowanie budowy, przebudowy oraz remontów dróg powiatowych i gminnych. TW

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe