Powiat Ostrowski: Elegancka szarość

  • 29.11.2020, 13:19
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Elegancka szarość
Odnowiono elewację oraz dach sali wiejskiej i remizy OSP w Wysocku Małym w gminie Przygodzice. Elegancka szarość nadaje im szyku i współgra z przyległym placem.

- Szary jest kolorem niezwykle uniwersalnym i ponadczasowym, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody, stąd mój wybór koloru tynku - mówi przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, miejscowa radna Janina Wojtasiak. 
Dodaje, że tę inwestycję przeprowadzono przy wsparciu Funduszu Sołeckiego, z którego przeznaczono nań 30 tys. zł. W sumie modernizacja kosztowała gminę 109,580 zł.
W ramach tych prac odnowiono jeszcze schody świetlicy, a także wymieniono rynny i dwoje jej drzwi. W zaplecze sali wcześniej zainwestowali także strażacy, modernizując własne pomieszczenie socjalne. 
Budynek sali wiejskiej służy do organizowania rozmaitych spotkań i imprez okolicznościowych. Jest również siedzibą Stowarzyszenia Rozwoju Wsi dla Wysocka Małego i Smardowa. Jak powiedział Jerzy Berlik radny z Wysocka w latach 1990-1998, decyzję o budowie tamtejszego Domu Ludowego, wraz z remizą, podjęto podczas zebrania wiejskiego w dniu 5 kwietnia 1967 roku. W tym samym roku na placu budowy wbito pierwszą łopatę. Sam budynek później kilkukrotnie modernizowano. TW
Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe