Powiat Ostrowski: Pożyteczne inicjatywy

  • 28.11.2020, 14:17 (aktualizacja 28.11.2020, 14:22)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pożyteczne inicjatywy
Inicjatywa lokalna to jedno z narzędzi aktywizacji społeczności lokalnych. Mieszkańcy przygotowując projekty o dofinansowanie deklarują wkład własny w postaci środków finansowych, wkładu rzeczowego, pracy społecznej lub wszystkich jednocześnie.

W tym roku w ramach inicjatywy lokalnej sołectwom udało się zagospodarować tereny publiczne m.in. w Czarnymlesie i Hetmanowie. Mieszkańcy Hetmanowa w ramach wkładu pracy własnej zlikwidowali wysłużone urządzenia placu zabaw oraz przygotowali teren pod strefę bezpieczeństwa w nowej lokalizacji. Następnie w tym miejscu zainstalowano urządzenie zabawowe. 
Mieszkańcy Czarnegolasu również zrewitalizowali plac zabaw zlokalizowany przy bibliotece. Tutaj do istniejących zabawek dorzucono również okazałe urządzenia zabawowe i dodatkowa huśtawkę. Mieszkańcy w ramach wkładu własnego również przygotowali strefę bezpieczeństwa, którą wypełnili kilkoma tonami piasku. Dodatkowo ułożono nowe chodniki z kostki betonowej i dokonano nowych nasadzeń zieleni. DP

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe