Powiat Ostrowski: Powstanie chodnik przy szkole w Gostyczynie

  • 27.11.2020, 08:43
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Powstanie chodnik przy szkole w Gostyczynie
Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka do końca grudnia br. od strony szkoły podstawowej w Gostyczynie w kierunku centrum miejscowości powstanie chodnik.

Będzie on wykonany z betonowej kostki brukowej, a jego długość wyniesie 190 metrów. Dodatkowo w zakresie prac ujęto także wykonanie zjazdów do posesji, oznakowania poziomego i pionowego a także umocnienie skarp płytami ażurowymi.

- Powstanie chodnika w tak uczęszczanym nie tylko przez mieszkańców, ale i społeczność szkolną miejscu poprawi z pewnością poziom bezpieczeństwa pieszych – powiedział burmistrz. O jego realizację zabiegano od kilku lat. Szkoła podstawowa w Gostyczynie była jedyną szkołą w gminie, która nie posiadała w pobliżu chodnika. Bardzo się cieszę, że w tej kadencji uda się nam taką inwestycję sfinalizować – podkreśla miejscowy radny Jacek Łusiak.

 

Zadanie jest finansowane z gminnego budżetu, a jego koszt to ponad 118 tysięcy złotych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe