Ostrów: Wsparcie dla szpitala

  • 23.11.2020, 17:11
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wsparcie dla szpitala
Ostrowski szpital otrzymał 359 tysięcy złotych na zakup sprzętu laboratoryjnego, który ma pomóc w szybszym przeprowadzaniu testów na obecność wirusa Covid 19.

Czek  o tej wartości przekazał Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.
– Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom służby medycznej za ich zaangażowanie w walkę z koronawirusem – mówił Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.
Urządzenie do badania pobranych wymazów działa już od jakiegoś czasu w ostrowskim szpitalu. Od pierwszego dnia jego funkcjonowania przebadano już około 900 próbek. Dziennie można wykonać do  90 próbek . Pozwala to skrócić czas oczekiwania oraz pokrywa zapotrzebowanie szpitala w zakresie diagnostyki na koronawirusa. 
Pomysł rozbudowy laboratorium o ten moduł był inicjatywą dyrektora szpitala Dariusza Bierły i wicestarosty ostrowskiego Romana Pacholczyka. Wsparcie w tym zakresie zadeklarowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, a radni Rady Miejskiej zgodnie przeznaczyli na ten cel 100 tys. złotych z miejskiej kasy. 
- Serdecznie za to dziękuję! - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. - Jestem wdzięczny wojewodzie wielkopolskiemu, parlamentarzystom, samorządowi miejskiemu, samorządom gminnym, fundacjom, firmom i osobom prywatnym za wszelkie formy pomocy na rzecz naszego szpitala. To bardzo ważne, że w tak trudnej sytuacji jaką jest walka z koronawirusem nie patrzymy sztywno na problem tylko przez pryzmat przypisanych kompetencji, ale pokazujemy, że potrafimy współdziałać i wspierać się! Dla mnie to jest właśnie przykład w pełni solidarnościowego podejścia. Raz jeszcze wszystkim dziękuję!
Fot. fb Paweł Rajski

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe