Ostrów: Wieżyczka już gotowa

  • 23.11.2020, 16:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wieżyczka już gotowa
Dobiegł końca remont wieżyczki tzw. Małego Kościółka. Ostrów Wielkopolski przekazał na ten cel dotację w wysokości 50 tys. złotych, to niemal 80 proc. wartości całej inwestycji.

Murowaną, neoromańską wieżę na Małym Kościółku wzniesiono w 1855 roku.  Ekspertyzy i sporządzona dokumentacja wskazały, że ta część obiektu również wymaga remontu. Parafia pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim wystąpiła do Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego o udzielenie dotacji na zadanie, a Rada Miejska przyjęła uchwałę o udzieleniu dotacji w wysokości 50 tys. złotych. Wartość całej inwestycji to 64 tys. złotych.
Remont wieżyczki kościelnej to kontynuacja prac remontowych przy elewacji obiektu. W poprzednich latach również została udzielona dotacja na te działania - 70 tys. złotych w 2018 roku i 95 tys. złotych w 2019 roku.
- Mały Kościółek to najstarsza, zachowana w całości budowla w mieście. Jest jednym z tych miejsc, które przychodzą do głowy ostrowianom, gdy są pytani o najbardziej charakterystyczne miejsca w naszym mieście. To piękna, subtelna wizytówka Ostrowa. Wizytówka, która jest jego częścią od 1778 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe