Powiat Ostrowski: Kolejny sukces małych dudziarzy

  • 23.11.2020, 10:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejny sukces małych dudziarzy
Kolejne sukcesy odniosła dziecięca kapela dudziarska z Moszczanki w XXIX Konkursie Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków w Bukówcu Górnym.

Młodzi muzycy konkurując w kategorii kapel początkujących, które uczą się nie dłużej niż trzy lata, zajęli pierwsze miejsce. Poza tym obaj chłopcy zajęli czołowe miejsca w kategorii Mistrz i Uczeń - Czarek Bednarczyk grający na skrzypcach podwiązanych zajął pierwsze miejsce, a Wiktor Marszał grający na dudach wielkopolskich zajął drugie miejsce. Ich mistrzem jest Michał Umławski.

Zajęcia dudziarskie w Moszczance realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu ,,W Wielkopolsce południowej też na dudach grają", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe