Ostrów: MOPS pozyskał ponad 400 tys. zł na walkę z epidemią

  • 20.11.2020, 17:12
  • Ryszard Binczak
Ostrów: MOPS pozyskał ponad 400 tys. zł na walkę z epidemią
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim pozyskał ponad 430 tysięcy złotych grantu na walkę z COVID-19. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na środki ochrony indywidualnej, a także na zatrudnienie dodatkowych opiekunek środowiskowych.

Ostrowski MOPS złożył wniosek o powierzenie grantu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ramach projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy w Wielkopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie. Całkowity koszt zadania wyniesie 487.255 zł – kwota grantu to 431.700 zł, a wkład własny 55.555 zł.  
Dzięki tym pieniądzom pracownicy wykonujący swoje zadania w terenie wyposażeni zostaną w pakiety środków ochrony indywidualnej dostosowane do ich potrzeb. MOPS zakupi również ozonatory – generatory ozonu niszczące mikroorganizmy i zapobiegające ich rozwojowi.
Z uwagi na sytuację epidemiczną i rosnące zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze zawnioskowano także o środki finansowe na zatrudnienie trzech dodatkowych etatów opiekunek środowiskowych. Dzięki wsparciu wypłacone zostaną dodatki pracownikom etatowym i nieetatowym wykonującym pracę w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi w ich miejscu zamieszkania.
Wsparcie finansowe w kwocie 68.300 zł otrzyma również Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, której pracownicy realizują na terenie Ostrowa Wielkopolskiego specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi świadczone w ich miejscu zamieszkania.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe