Powiat Ostrowski: Jesienne czyszczenie Orlików

  • 20.11.2020, 16:44 (aktualizacja 20.11.2020, 16:46)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jesienne czyszczenie Orlików
Zakończyła się jesienna konserwacja orlików w gminie Ostrów.

Jak powszechnie wiadomo sztuczna nawierzchnia nie jest tak wymagająca jak naturalna murawa, jednak aby zachowała swoje właściwości trzeba poddawać ją zabiegom konserwacyjnym i pielęgnacyjnym. I właśnie dlatego w gminie Ostrów Wielkopolski, każdego roku na przełomie października i listopada tego typu prace są  prowadzone.
Trzy gminne orliki w Gorzycach Wielkich, Wysocku Wielkim i Sobótce cieszą się ogromnym powodzeniem. Korzystają z nich zarówno młodzi jak i starsi mieszkańcy. Obiekty wymagają więc regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Konserwacja boisk polega na wyczesywaniu granulatu na zewnątrz trawy, spulchnianiu, rozwarstwianiu i napowietrzaniu granulatu. To także odkurzanie i wybieranie zanieczyszczeń (liści, nasion drzew, drobnych patyków i innych odpadów), uzupełnienie brakującego granulatu, równomierne rozprowadzanie na powierzchnie oraz szczotkowanie.  Tego typu prace zapewniają nie tylko atrakcyjny wygląd i utrzymanie czystości, ale przede wszystkim wpływają na komfort gry.
Prace kosztowały prawie 5 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe