Powiat Ostrowski: Szkoła w Wysocku Wielkim z większym metrażem

  • 20.11.2020, 16:33 (aktualizacja 22.11.2020, 11:29)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkoła w Wysocku Wielkim z większym metrażem
Zakończyła się rozbudowa szkoły w Wysocku Wielkim. Budynek pomyślnie przeszedł wszystkie konieczne odbiory bez zastrzeżeń, tym samym inwestycja dobiegła końca.

Rozbudowana część liczy 300 m2. W sumie cały budynek to ponad 1300 m2. Nowa część powstała od strony południowej. Rozbudowa kosztowała ponad 1 mln 761 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy.

Na parterze znalazły się m.in.: sala przedszkolna z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki. Piętro należeć będzie do szkoły podstawowej. Tam znalazły się dwie sale lekcyjne, gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski.

Nowy obiekt został tak zaprojektowany by współgrał z istniejącą szkołą. Zewnętrzne mury placówki są w jasnych kolorach. Przy okazji budowy na istniejącej placówce wymieniony został dach. Rozbudowa szkoły rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przy okazji inwestycji w szkole wymieniony został piec kotłowy, na ekologiczny. Teraz placówka ogrzewana będzie gazem ziemnym.

- Do szkoły w Wysocku Wielkim uczęszcza 78 dzieci, dla porównania w momencie jej likwidacji uczyło się ponad 40 uczniów. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze przedszkole. Każdego roku, chętnych jest tak dużo, że placówka tworzy listę rezerwową. Od nowego roku szkolnego do przedszkola uczęszcza 100 dzieci, w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzięki rozbudowie zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy - podkreśla z-ca wójta Antoni Hadryś.

Szkoła w Wysocku Wielkim od 2012 roku jest placówką niepubliczną, prowadzoną przez lokalne stowarzyszenie. Organizacja bardzo dobrze radzi sobie z jej prowadzeniem i zarządzaniem.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe