Ostrów: Komputery dla uczniów

  • 19.11.2020, 12:28
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Komputery dla uczniów
Władze Ostrowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na kolejnych 50 fabrycznie nowych komputerów z oprogramowaniem.

Komputery trafią do ostrowskich uczniów, by mogli uczestniczyć w prowadzonej przez szkoły zdalnej nauce. Miasto wydało na sprzęt 113 tysięcy złotych. Pieniądze zostały pozyskane z projektu „Zdalna Szkoła +”. Kolejnych 20 komputerów przekazanych zostanie świetlicom socjoterapeutycznym dla najbardziej potrzebujących podopiecznych. 
- Już na początku epidemii, wiosną tego roku, kupiliśmy sto laptopów, dzięki którym nasi uczniowie mogli kształcić się w tym trudnym czasie. Firma, która wygrała wówczas przetarg, dodatkowo ofiarowała komputery podopiecznym świetlicy „Boże podwórko” - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - We wrześniu tego roku poprosiliśmy nasze placówki edukacyjne o przekazanie zapotrzebowania na kamerki internetowe, ponieważ nie każdy uczeń dysponował takim urządzeniem. Wówczas do szkół trafiło 240 takich urządzeń.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe