Ostrów: Zasługują na więcej kolorów

  • 17.11.2020, 18:39
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zasługują na więcej kolorów
Modernizacja „Bożego Podwórka” - inwestycja, na którą dzieci nie mogą się już doczekać – wystartowała!

W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie prac budowlanych. Z szarego placu miejsce to stanie się pełną kolorów przestrzenią, w której dzieci będą mogły komfortowo spędzać czas.
Zadanie pn. „Boże Podwórko” – modernizacja istniejącego miejsca spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży” zajęło drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji OBO w kategorii zadań ogólnomiejskich dużych. Ostrowianie oddali na to zadanie 1120 głosów. Świetlica jest miejscem spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży.
Do ogłoszonego przez miasto przetargu zgłosiły się dwa podmioty – modernizację wykona ostrowska firma AGBUD Usługi Ogólnobudowlane Agnieszka Miecznik. Wartość prac to 159.187 zł.  
- Na placu przy „Bożym Podwórku” przy ul. Gimnazjalnej zostanie utwardzony teren, będą nowe nasadzenia zieleni, a co najważniejsze dla podopiecznych świetlicy, pojawią się tu atestowane i bezpieczne urządzenia do zabawy. Dodatkowo, zabytkowe ogrodzenie terenu zostanie oczyszczone i poddane renowacji,  a część istniejącego ogrodzenia będzie wymieniona – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.
Prace zakończą jeszcze w grudniu tego roku.
- Wykonawca zapewnił nas, że jeśli tylko pogoda pozwoli, prace pójdą pełną parą. Oznacza to, że podopieczni świetlicy będą cieszyć się z nowej, kolorowej przestrzeni jeszcze przed świętami. Liczę, że ten świąteczny prezent bardzo im się spodoba. Dzieci z „Bożego Podwórka” zasługują na więcej kolorów  – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe