Powiat Ostrowski: Poświęcenie odnowionej strażnicy

  • 17.11.2020, 17:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Poświęcenie odnowionej strażnicy
Ksiądz prob. Rafał Kryś, 15 listopada, poświęcił odnowioną historyczną strażnicę w Moszczance.

Obiekt, który powstał w 1928 roku, od lat 70. XX wieku nie pełni już funkcji siedziby miejscowej jednostki OSP. Znajdują się w nim zabytkowe pojazdy strażackie. Z okazji 100-lecia Moszczanki strażnica powróciła do swego pierwotnego kształtu, co wymagało skucia części tynków i położenia nowych, piaskowania części murów, murowania szczytów, położenia nowego dachu, orynnowania, położenia nowej posadzki, odrestaurowania okien i wstawienia nowej bramy. Prace te wykonane zostały dzięki środkom finansowym Gminy i Miasta Raszków, Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance oraz firmy PHU "Elzbych" z Moszczanki.

Przy okazji poświęcenia odnowionej strażnicy poświęcona została także tablica pamiątkowa z okazji 100-lecia Moszczanki. Uroczystości te poprzedziła msza św. w intencji organizacji społecznych działających w Moszczance i Skrzebowej, po której zostały też zapalone znicze pod tablicami pamiątkowymi w kościele, wspominającymi mieszkańców walczących o wolną Polskę. W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, sołtysi miejscowości i przedstawiciele organizacji społecznych Moszczanki i Skrzebowej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe