Ostrów: Zajęcia z dronem

  • 17.11.2020, 14:18
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zajęcia z dronem
W ramach projektu „Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim'' został zakupiony wysokiej klasy dron YUNEEC H520 - dron dokładny jak szwajcarski zegarek.

Znalazł się on na wyposażeniu Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie. Dwaj nauczyciele przedmiotów geodezyjnych - Maciej Sikora i Mariusz Wolski - wzięli udział w szkoleniu na operatora drona. Po uzyskaniu niezbędnej wiedzy teoretycznej przystąpili do szkolenia w powietrzu, a następnie zdali egzamin państwowy i uzyskali świadectwa kwalifikacji UAVO z uprawnieniem VLOS na operatora drona. Pozwala im to wykonywać loty komercyjne i znaleźć się w gronie osób posiadających kompetencje do wykorzystywania najnowszych technologii w geodezji. Przede wszystkim jednak mogą prowadzić zajęcia z wykorzystaniem drona z uczniami technikum geodezyjnego w ostrowskim ZSB-E.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe