Biegi: Formoza Challenge

  • 16.11.2020, 16:47
  • Ryszard Binczak
Biegi: Formoza Challenge
Cykl biegów przeszkodowych Formoza Challenge, 16 maja, otworzy sezon w Kaliszu!

Cykl biegów sygnowanych nazwą elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita po raz pierwszy do Kalisza. Zawodnicy wystartują indywidualnie lub w drużynie. Organizatorzy zapraszają również najmłodszych komandosów na format Formoza KIDS. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.
Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z przeszkodami. Formoza Challenge w Kaliszu odbędzie się po raz pierwszy, pomimo, że bieg ma już 6-letnią historię. Biegacze nie tylko pokonają trasę ponad 6 km, ale także będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy JW Formoza, czy dowiedzieć się więcej o możliwości wstąpienia do Jednostki Wojskowej na stoisku promocyjnym.
- Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych, czyli wojskowych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej – mówi Szymon Sobczak, przedstawiciel organizatora - APS AGENCY Sp. z o.o. Sp. K. z Poznania.

Do obecnych formatów organizator dodaje formułę ULTRA – czyli bieg główny z obciążeniem w postaci gumowej atrapy karabinu AK-47 oraz plecaka. Zadanie dla wyjątkowych twardzieli.
Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości, a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru.
Organizatorzy przygotowali także formułę KIDS, tj. bieg dla najmłodszych komandosów! To wszystko już 16 maja w Kaliszu.
- Formoza Challenge to kolejna ciekawa impreza sportowa, która zawita do naszego miasta – podkreśla Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. – 16 maja rywalizacja rozpocznie się w Lesie Winiarskim, gdzie zawodnicy napotkają zarówno naturalne, jak i sztuczne przeszkody, przygotowane przez Jednostkę Wojskową. Te sztuczne zostaną w Lesie Winiarskim i wzbogacą atrakcyjność tego miejsca rekreacji. Ponieważ Formoza to komandosi morscy, trasa zakładać będzie także dotarcie nad brzeg Zalewu Szałe. Jestem przekonany, że będzie to biegowy festyn dla całych rodzin z komandosami w tle. Już teraz zachęcam do zapisów na tę imprezę i zaplanowania przyjazdu do Kalisza w maju – dodaje.
Kaliska impreza rozpocznie cały cykl biegów współorganizowanych przez elitarną Jednostkę Wojskową Formoza.
Swój udział w biegu można zgłosić przez stronę: www.formozachallenge.com

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe