Ostrów: Powstaje przedszkole przy ul. Grabowskiej

  • 27.04.2017, 09:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Powstaje przedszkole przy ul. Grabowskiej
Trzyoddziałowy obiekt przedszkolny powstanie przy ul. Grabowskiej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5. Na ten cel zaadoptowany zostanie budynek, w którym dawniej zlokalizowana była szkoła podstawowa.
Budynek zostanie przebudowany oraz rozbudowany o nową część. Ze względu na charakter zabytkowy obiektu, pozostawiona zostanie jego elewacja z cegły. Dobudowana nowoczesna część budynku również wykonana zostanie z cegły, aby nie zaburzyć całości i podkreślić architekturę istniejącego budynku. Obiekt dostosowany zostanie dla osób niepełnosprawnych, a wokół przedszkola zagospodarowany zostanie teren zielony. - To drugi obok przedszkola przy ul. Kujawskiej obiekt, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku - mówi prezydent Beata Klimek. - Rekrutacja do przedszkoli pokazuje, że miejsc w przedszkolach jest ciągle za mało, postanowiliśmy więc przeznaczyć na ten cel należący do miasta budynek. Lokalizacja przy szkole z pewnością ułatwi życie tym rodzicom, którzy co rano muszą odwozić swoje pociechy i do szkoły, i do przedszkola. Najmłodsi ostrowianie będą mogli korzystać z budynku od września przyszłego roku.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe