Powiat Ostrowski: Badanie geologiczne w gminie Raszków

  • 14.11.2020, 14:05
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Badanie geologiczne w gminie Raszków
Od października br. na terenie Gminy i Miasta Raszków prowadzone są badania geofizyczne metodą sejsmiczną. Celem wykonywanych prac jest rozpoznanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów.

Badania prowadzi Grupa Sejsmiczna z Geofizyki Toruń, będąca grupą PGNiG. Biura i swoją bazę w Raszkowie ulokowano na placu przy kompleksie rekreacyjnym Zalew-Kąpielka skąd każdego dnia wyjeżdżają pracujący badacze. Badania geofizyczne polegają na rejestrowaniu mikrodrgań sejsmicznych, które generowane są mechanicznie przez zestaw pojazdów wibrosejsmicznych oraz częściowo w miejscach, w których użycie pojazdów wibrosejsmicznych jest niemożliwe, przy użyciu materiałów wybuchowych. Rejestrację wykonuje się przy użyciu specjalnej aparaturypołączonej bezprzewodowo z rozmieszczonymi na powierzchni ziemi odbiornikami zbierającymi falę sejsmiczną. Dodatkowo zostaną odwiercone otwory o głębokości do 80m dla wykonania pomiarów stref małych prędkości.

Badania na terenie gminy przewidziane są do kwietnia 2021 roku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe