Powiat Ostrowski: Prace idą pełną parą

  • 10.11.2020, 16:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Prace idą pełną parą
Nie zwalniają prace przy budowie pierwszego gminnego żłobka w Gorzycach Wielkich.

By wszystko szło zgodnie z harmonogramem, na teren budowy wkroczyły kolejne firmy budowlane. Równocześnie trwają prace na budynku żłobka oraz wokół obiektu. Zaawansowane jest układanie kostki brukowej na placu przeznaczonym na parkingi oraz drogę wewnętrzną. W samym budynku trwa montaż okien oraz instalacji. Gotowy jest już dach budynku. Trwa ocieplanie murów zewnętrznych.

Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała na budowę i funkcjonowanie gminnego żłobka rekordową w historii samorządu dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: środków unijnych oraz rządowego programu Maluch +. W pierwszym przypadku, pieniądze pozyskano w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła bagatela ponad 3 mln 406 tysięcy złotych. Część środków wspomoże budowę żłobka, ale przede wszystkim, pieniądze przeznaczone będą na pierwsze 2 lata funkcjonowania placówki. A więc m.in.: wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe