Koszykówka: Twarde Pierniki skruszone

• 07.11.2020, 21:45
To nie był łatwy mecz, chociaż to ostrowianie prowadzili przez ponad 38 minut , a goście tylko przez 50 sekund. Ostatecznie Arged BM Slam Stal wygrał 85:80.

Gracze z Torunia przyjeżdżając do Ostrowa nie mieli na swoim koncie żadnego wyjazdowego zwycięstwa. Marzyli, by w końcu przerwać tę serię. Ale podopieczni Łukasza Majewskiego kompletnie pokrzyżowali im te plany. Ostrowianie wygrywając utrzymali miano niepokonanej drużyny na własnym parkiecie. Zwyciężyli w tym sezonie już po raz siódmy i tym samym godnie pożegnali się z halą przy ulicy Wrocławskiej. To był ostatni pojedynek w tym obiekcie, bo kolejne gracze Stali rozgrywać będą w nowoczesnej Arenie Ostrów.

Mecz z Polskim Cukrem ostrowianie mieli pod kontrolą. Co prawda prowadząc już trzynastoma punktami - 38:25 - nie udało się ,,dobić'' rywala. I to dlatego, że klika razy sami zawodnicy Stali podawali rywalom rękę. Nie pozwolili jednak, by torunianie zdołali doprowadzić do remisu. Bardzo dobre spotkanie rozegrał James Florance. Amerykanin nie tylko dobrze kierował grą kolegów, ale w trudnych momentach brał na siebie ciężar zdobywania punktów i co najważniejsze trafiał. Niestety w końcówce trzeciej kwarty nabawił się kontuzji pachwiny. Ostatnie dziesięć minut meczu obejrzał z ławki. Teraz najważniejsze, by ta kontuzja nie okazała się groźna, bo przytrafiła się w momencie, gdy James Florance grał coraz lepiej. BIN

Wynik:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 85:80 (24:17, 25:27, 24:16, 12:20)

Stal: James Florance 19, Jakub Garbacz 16, Josip Sobin 14, Chris Smith 10, Jarosław Mokros 8, Taurean Green 7, Shawn King 4, Szymon Ryżek 3, Marcin Dymała 2, Carl Lindbom 2.

Polski Cukier: Donovan Jackson 22, Damian Kulig 19, Aleksander Perka 8, Bartosz Diduszko 7, Obie Trotter 7, Aaron Cel 6, Keyshawn Woods 6, Carlton Bragg Jr 5, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.