Ostrów: Wybrzmiały gitary

  • 26.04.2017, 14:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wybrzmiały gitary
13 zespołów zagrało na tegorocznej „Gitarowni” w Młodzieżowym Domu Kultury. Zwyciężyła formacja Kaphryzmath z Ostrowa Wielkopolskiego. Na zakończenie imprezy zagrał zespół Cuba De Zoo.
XI Przegląd Twórczości Okołogitarowej „Gitarownia” odbył się 21 i 22 kwietnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury. Pierwszego dnia „Gitarowni” na scenie MDK zagrały formacje: No Way (Ostrów Wielkopolski), Coalescence (Kalisz), Teren Prywatny (Ostrów Wielkopolski ), Kasia Rynkowska i Damian Janiak (Ostrów Wielkopolski ), No Signal (Oleśnica), Deceiver (Koźmin Wielkopolski), Widespread (Oleśnica), Basia Niemiec i Przemek Kokot (Ostrów Wielkopolski ), Division (Oleśnica), The Street Mobsters (Oleśnica), Scortum (Ostrów Wielkopolski ), Kaphryzmath (Ostrów Wielkopolski ) oraz The Flash (Kalisz). – Śmiało można powiedzieć, że ta edycja była udana. Do przesłuchań zgłosiło się aż trzynastu wykonawców – mówi pomysłodawca i organizator imprezy, nauczyciel gry na gitarze w MDK, Mariusz Łęcki. Przez dwa dni było czego w MDK posłuchać; muzyka była różnorodna – od poezji przez bluesa i rocka po metal. Przesłuchania konkursowe odbyły się w piątek, 21 kwietnia. Formacje oceniali: Dariusz Kępiński, Marcel Kraszkiewicz i Łukasz Szczypkowski. Pierwsze miejsce zdobył zespół Kaphryzmath, drugie No Way, a trzecie No Signal. Wyróżnienia dostały kapele: The Flash, Widespread, Deceiver i Teren Prywatny. Na koniec pierwszego dnia „Gitarowni” zagrał jeden z laureatów poprzedniej edycji – Garażowy Raj z Ostrzeszowa, zaś gwiazdą drugiego dnia imprezy była formacja Cuba De Zoo.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe