Powiat Ostrowski: Akcja poboru krwi w Rososzycy

  • 06.11.2020, 20:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Akcja poboru krwi w Rososzycy
W sali wiejskiej w Rososzycy odbyła się trzecia w tym roku akcja poboru krwi organizowana przez Klub HDK PCK „STRAŻAK” w Sieroszewicach oraz OSP Rososzyca i Grupę Charytatywną przy parafii św. Marka w Rososzycy.

Pomimo panującej pandemii na wcześniejsze ogłoszenie o akcji zgłosiły się 53 osoby. Po badaniu lekarskim oraz określeniu ilości hemoglobiny we krwi do poboru krwi zostało zakwalifikowanych 42 krwiodawców. Dało to łącznie 18,900 litrów tego najcenniejszego leku. Wśród nich byli prezesi OSP Westrza – Wojciech Andrzejewski i OSP Rososzyca – Szymon Kloński oraz członek Zarządu Klubu „Strażak” Michał Grajek ze Sławina. Nie zabrakło również kobiet, z których 8 oddało krew. Po raz pierwszy ten życiodajny lek oddały 3 osoby. Tradycyjnie najwięcej krwiodawców było z OSP Rososzyca – 12 osób, OSP Latowice – 9 osób i OSP Westrza – 6 osób. Wśród oddających krew rozlosowano upominki ufundowane przez Urząd Gminy Sieroszewice, Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Handlowe ALKO Jakub Bocheński z Ostrowa Wielkopolskiego. Nad sprawnym losowaniem czuwała Daria Kupajska – sekretarz Klubu.

Akcję obsługiwał zespół z RCKiK w Kaliszu Oddział Terenowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe