Powiat Ostrowski: Nowa świetlica w Michałkowie

  • 06.11.2020, 14:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowa świetlica w Michałkowie
W Michałkowie powstanie świetlica wiejska z prawdziwego zdarzenia.

Budynek będzie parterowy o powierzchni użytkowej ponad 200 m2 . Mieszkańcy do swojej dyspozycji będą mieć wielofunkcyjną salę dla maksymalnie 50 osób wraz z częścią gospodarczo – sanitarną. Znajdą się w niej: toaleta damska (dostosowana dla osób niepełnosprawnych), męska, szatnia, kuchnia, pomieszczenie magazynowe i socjalne oraz kotłownia. Budowa ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku. Pieniądze w całości pochodzić będą z budżetu gminy.

- Mieszkańcy Michałkowa od 5 lat korzystali z tymczasowego rozwiązania. Było nim postawienie gotowej konstrukcji z płyt warstwowych. Po obiektu z płyt warstwowych. Zależało nam, by choć w jakimś stopniu rozwiązać brak pomieszczeń do wspólnych spotkań. Przetarg na budowę nowej świetlicy ogłosiliśmy w połowie października. Kilka dni temu odbyło się otwarcie ofert. W sumie zgłosiło się 11 firm. Teraz trwa wybór najkorzystniejszej z nich - tłumaczy zastępca wójta Antoni Hadryś.

W 2016 roku gmina Ostrów Wielkopolski kupiła nieruchomość od Agencji Nieruchomości Rolnych, na której stał wiekowy budynek starej świetlicy wiejskiej. Stan obiektu był w katastrofalnym stanie i groził zawaleniem. We wrześniu 2018 roku świetlica została wyburzona, a teren uporządkowano.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe