Powiat Ostrowski: Rosną mury żłobka

  • 03.11.2020, 18:39 (aktualizacja 06.11.2020, 20:26)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rosną mury żłobka
Trwają prace przy budowie pierwszego żłobka gminnego. Zakończono montaż konstrukcji dachowej wraz z położeniem pokrycia. Zamontowano już także stolarkę okienną. Rozpoczęły się prace wewnętrzne, przede wszystkim instalacyjne.

Termin zakończenia prac przewidziano na grudzień tego roku. Po ukończeniu inwestycji powstanie parterowy budynek, w którym swoje miejsce znajdą trzy oddziały z salami zabaw, częścią do wypoczynku (spania), jadalnią i pomieszczeniami pomocniczymi. Wokół budynku nowego żłobka powstaną chodniki i parking, nowoczesny plac zabaw oraz ogrodzenie.
Dwa ostatnie miesiące budowy inwestycji, to prace wykończeniowe oraz wyposażenie placówki. Żłobek będzie przygotowany dla 77 dzieci, w wieku od kilku miesięcy do 3 lat. Powierzchnia placówki wyniesie ponad 800 metrów kwadratowych.
Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała na budowę i funkcjonowanie placówki rekordową w historii samorządu dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: środków unijnych oraz rządowego programu Maluch +. 
W pierwszym przypadku, pieniądze pozyskano w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła bagatela ponad 3 mln 406 tysięcy złotych. Część środków wspomoże budowę żłobka, ale przede wszystkim, pieniądze przeznaczone będą na pierwsze 2 lata funkcjonowania placówki. A więc m.in.: wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe