Modernizacja K1 czy budowa nowej hali?

  • 01.02.2017, 23:36 (aktualizacja 06.02.2017, 10:29)
  • Admin Admin
Modernizacja K1 czy budowa nowej hali?
Czy w Ostrowie powstanie nowa hala za ponad 30 milionów złotych? A może rozbudowana zostania hala przy ul. Kusocińskiego, co kosztować ma 13,9 miliona złotych?

Póki co nie wiadomo, na jakie rozwiązanie zdecydują się władze Ostrowa. Dziś prezydent Beata Klimek spotkała się z radnymi i poinformowała ich, że właśnie kilka dni temu otrzymała wyniki ekspertyzy przygotowane przez biegłego rzeczoznawcę dotyczące rozbudowy hali przy ul. Kusocińskiego. Jak wynika z tej opinii - którą przedstawił Jakub Szczurek, zastępca prezydenta Ostrowa - całkowita wartość obiektów przy ul. Kusocińskiego – czyli hala, pomieszczenia użytkowe oraz mała sala gimnastyczna - po przeprowadzeniu modernizacji będzie wynosiła ponad 19,3 miliona zł. Biegły samą halę po rozbudowie wycenił na 16,9 miliona zł. Tymczasem właściciel nieruchomości, czyli spółka BM Slam, chce po remoncie hali odsprzedać miastu całą nieruchomość za 13,9 miliona. A to oznacza, że miasto zyskałoby obiekty za cenę blisko 30 proc. niższą od wartości oszacowanej przez biegłego rzeczoznawcę. W rozbudowanej hali przy ul. Kusocińskiego mogłoby zasiąść od 2500 do 3300 kibiców.

 

Jeśli chodzi o budowę nowej hali przy ul. Wojska Polskiego, to - jak wynika z wypowiedzi Jakuba Szczurka - kosztowałaby blisko 29 milionów złotych bez jakiegokolwiek wyposażenia oraz bez miejsc parkingowych. Miałaby 2000 miejsc. Władze miasta podkreślały, że co prawda można się starać o dofinansowanie tej inwestycji z Ministerstwa Sportu, ale jeśli się już uda je zdobyć, to nie należy się spodziewać jakiś wielkich pieniędzy. W ubiegłym roku samorządy, które starały się o takie dofinasowanie, otrzymały wsparcie w przedziale od 4 do 11 proc. wartości inwestycji. Czyli Ostrów mógłby w najlepszym wypadku liczyć na około 3 miliony złotych.

 

Póki co, na dzisiejszym spotkaniu żadne decyzje nie zapadły. I wszystko wskazuje na to, że także na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 31 stycznia, również nie zapadną. Radni obecni na spotkaniu nie ukrywali, że potrzebują czasu, by dokładnie przeanalizować oba rozwiązania. Nie zmienia to jednak faktu, że głos radnych ma być głosem doradczym, a ostateczną decyzję podejmie prezydent Beata Klimek.

BIN

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe