Powiat Ostrowski: Sala wiejska gotowa

  • 03.11.2020, 18:20 (aktualizacja 03.11.2020, 18:24)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sala wiejska gotowa
Szczegółowe odbiory techniczne zakończyły trwającą wiele miesięcy gruntowną rozbudowę sali wiejskiej w Sadowiu. Wszystkie koszty w wysokości ponad 1 miliona 130 tys. zł pokrył budżet gminy Ostrów Wielkopolski.

Sala wiejska w Sadowiu stała już od lat, ale już od dawna przestała spełniać swoją zasadniczą funkcję. Władze Gminy Ostrów Wielkopolski przychyliły się więc do wniosków okolicznych mieszkańców i sołtys Sadowia Katarzyny Bogusławskiej oraz pobliskiego Wtórku, Ryszarda Ryfy i podjęły decyzję o gruntownej modernizacji całego obiektu.

Podczas prac sala wiejska w Sadowiu zmieniła się niemal nie do poznania. Dobudowane zostały nowe pomieszczenia, a te już istniejące gruntownie zmodernizowano. Podłogi wyłożono estetycznymi płytkami, ściany zostały wyrównane i pomalowane na biało. Powstało nowe pomieszczenie chłodni, powiększona została kuchnia. Pojawiły się dodatkowe pomieszczenia socjalne, nowe łazienki i nowoczesna, większa kuchnia. Podczas budowy zastosowano nowy system centralnego ogrzewania i system wentylacji mechanicznej do odzyskiwania ciepła z powietrza dla całego obiektu.

Dotąd szary budynek po zakończeniu inwestycji zyskał jasne, brązowe barwy. Przed budynkiem gotowy jest już także podjazd dla osób niepełnosprawnych, którego dotąd nie było. Zmieniło się także wejście na salę, które będzie teraz przestronne i jasne.

Na rozbudowie zyskała także sąsiednia OSP Sadowie. W ramach prac wymieniona została brama wjazdowa do remizy. Nowa sala wiejska w Sadowiu jest przeznaczona na około 150 osób. Korzystać z niej będą też mieszkańcy okolicznych miejscowości: z Parczewa, Wtórku, a nawet z Ostrowa.

Na tę dużą, kompleksową inwestycję Gmina Ostrów Wielkopolski przeznaczyła z budżetu 1 milion 130 tys. zł. Świetlica będzie jeszcze potrzebować odpowiedniego wyposażenia. JW

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe