Powiat Ostrowski: Spektakl ,,Narodziny Moszczanki"

  • 02.11.2020, 07:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Spektakl ,,Narodziny Moszczanki"
31 października odbyła się premiera spektaklu ,,Narodziny Moszczanki".

W roku 100-lecia powstania Moszczanki udało się w końcu zaprezentować to przedstawienie tym bardziej, że premiera miała się odbyć już w marcu - zabrakło wtedy czterech dni, by pokazać je ,,na żywo".
Był to już piąty spektakl w wykonaniu aktorów-amatorów z Moszczanki, Skrzebowej i okolic, tym razem z gościnnym udziałem grupy dziecięcej Zespołu Tańca Ludowego ,,Swojacy". Mimo niesprzyjających okoliczności aktorzy wyszli na scenę i podzielili się z widzami emocjami i historycznym przesłaniem sztuki. 
Sztuka, której scenariusz i reżyserię przygotowała Urszula Mróz, odbyła się w formie transmisji internetowej. 
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa z pomocą Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczance oraz p. Bernarda Podziemka.
Fot. Irena i Andrzej Jarmuszczakowie

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe