Powiat Ostrowski: Nowy chodnik w Wielowsi

  • 31.10.2020, 13:46
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowy chodnik w Wielowsi
Przy drodze wojewódzkiej nr 450 w miejscowości Wielowieś (ul. Grabowska) zakończono pierwszy etap budowy chodnika.

Inwestycja wynikała z potrzeb mieszkańców, gdyż znaczne zagęszczenie ruchu na trasie łączącej Kalisz z Wieruszowem stwarzało zagrożenie dla pieszych, którzy musieli poruszać się poboczem. W ramach projektu oprócz chodnika o długości 250 m, zbudowano kanalizację deszczową.  Inwestycja została sfinansowana i zrealizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przy dobrej współpracy wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego i wójta gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 600.000 zł. W 2021 roku planowane jest wykonanie  drugiego etapu o długości 230 m.
Nowy chodnik znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz zwiększenia komfortu życia mieszkańców wsi Wielowieś.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe