Powiat Ostrowski: Nowe stroje regionalne dla ,,Swojaków"

  • 29.10.2020, 12:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe stroje regionalne dla ,,Swojaków"
W ostatnich miesiącach Zespół Tańca Ludowego ,,Swojacy" z Moszczanki wzbogacił się o nowe stroje regionalne.

Zespół od 13 lat kultywuje tradycje taneczne Wielkopolski i innych regionów naszego kraju. Co roku poszerza swój program artystyczny i często go prezentuje, co powoduje eksploatację części strojów i obuwia. W ramach projektu pn. Nowe stroje regionalne dla ,,Swojaków" nastąpiło uzupełnienie garderoby zespołu o brakujące komplety i elementy strojów z Wielkopolski: szamotulskiego stroju mężatki, szamotulskiego stroju panny młodej, stroju mężczyzny żonatego z Szamotuł, strojów dziewczęcych biskupiańskich, strojów biskupiańskich chłopięcych oraz obuwia.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe