Ostrów: Szkolne ,,Fryderyki''

  • 28.10.2020, 13:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szkolne ,,Fryderyki''
W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z Dniem Patrona i wręczeniem szkolnych „Fryderyków” osobom zasłużonym dla szkoły.

Zorganizowanie uroczystości w tym roku wiązało się z trudną decyzją i problemami organizacyjnymi, wynikającymi z obostrzeń związanych z pandemią. Dzień Patrona dla społeczności IV LO jest ważnym świętem, które podkreśla tożsamość i charakter szkoły. To także moment szczególny dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu zostają oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Nic więc dziwnego, że dyrekcja, nauczyciele i pracownicy dołożyli wszelkich starań, aby uroczystość się odbyła, oczywiście zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele i wybrani uczniowie reprezentujący swoje klasy. Jednak wszyscy uczniowie mogli przeżywać uroczystość dzięki transmisji na żywo za pośrednictwem szkolnego facebooka.
Po wystąpieniu dyrektor Małgorzaty Jędroch, kilka ciepłych słów powiedzieli również goście, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość. Głos zabrali: Janusz Grzesiak, który reprezentował Starostę Ostrowskiego oraz Iwona Szymoniak i Elżbieta Mikołajczyk, które reprezentowały Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.
W tradycję IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie zdążyły wpisać się nagrody zwane „Fryderykami”. Przyznawane są one osobom, które w szczególny sposób rozsławiły dobre imię tej artystycznej szkoły, okazały bezinteresowną pomoc lub ściśle współpracowały z uczniami oraz nauczycielami tego liceum. W tym roku przewodniczący Kapituły Tytularnej, Jan Welsandt, uhonorował „Fryderykami” wyjątkowe osoby. Janusza Grzesiaka – dyrektora biura do spraw Promocji i Relacji Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. Agnieszkę Lisiak – nauczyciela plastyki i wiedzy o sztuce, ale także cenioną artystkę, rzeźbiarkę, projektantkę, odnoszącą na tym polu sukcesy w Polsce i za granicą. Marzenę Łuczak – pracownicę obsługi w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie, przez wiele lat oddaną swojej pracy na rzecz szkoły. Jagodę Krawczyk – obecną uczennicę klasy trzeciej w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie, utalentowaną montażystkę, autorkę szkolnych teledysków i filmów promocyjnych, przygotowywanych przez nią na wysokim poziomie realizacyjnym.
Fryderyk Chopin, wielki polski kompozytor, człowiek o niezwykłej wrażliwości, od lat jest natchnieniem dla uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie. Nic więc dziwnego, że uczniowie tej szkoły słyną z artystycznych zdolności i wrażliwości. Część artystyczna - choć skrócona do minimum - była tego dowodem. Nie zabrakło występów wokalnych, pokazu tanecznego i popisu umiejętności gry na pianinie, a całość nawiązywała do postaci wybitnego kompozytora – patrona IV Liceum im. Fryderyka Chopina w Ostrowie. Klasy pierwsze, po obejrzeniu relacji na żywo w salach lekcyjnych, pracowały dalej pod okiem wychowawców. Uczniowie najpierw zapoznali się z filmem dotyczącym życia i twórczości Fryderyka Chopina, a następnie wzięli udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o patronie i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali przygotowany test.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe