Powiat Ostrowski: Swojskie Spotkania z Folklorem za nami

  • 28.10.2020, 12:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Swojskie Spotkania z Folklorem za nami
Tegoroczne Swojskie Spotkania z Folklorem miały wyjątkowy charakter: była to już 10. jubileuszowa edycja, przygotowana w ramach obchodów 100-lecia Moszczanki. Wyjątkowa była także forma - po raz pierwszy większość widzów oglądała i słuchała prezentacji zaproszonych zespołów poprzez transmisję internetową.

Wydarzenie zostało zorganizowane w hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Zespół Górali Czadeckich ,,Pojana" z Piławy Dolnej (gm. Dzierżoniów), prezentujący folklor Bukowiny rumuńskiej przywieziony do Polski przez powojennych przesiedleńców oraz Zespół Tańca Ludowego ,,Głogowianie", który wykonał tańce kaszubskie. Wystąpili także gospodarze: premierowe widowisko ,,Darcia pierza" wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanki z pomocą Zespołu Tańca Ludowego ,,Swojacy" i kapeli dudziarskiej ,,Swojacy". Pamiątkowe statuetki wręczył przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba w asyście sołtys Moszczanki Władysławy Smolińskiej.
Zadanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczance, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie oraz Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie. Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego.
Fot. Andrzej Jarmuszczak i Roman Lisiak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe