Pływanie: Bartosz Piszczorowicz na podium prestiżowego memoriału

  • 28.10.2020, 12:05
  • Ryszard Binczak
Pływanie: Bartosz Piszczorowicz na podium prestiżowego memoriału
Bartosz Piszczorowicz po raz kolejny udowodnił, że należy do czołówki polskich pływaków. W rozegranym we Wrocławiu prestiżowym Memoriale Marka Petrusewicza utalentowany kaliszanin dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Memoriał Marka Petrusewicza to jedna z najciekawszych i najbardziej prestiżowych imprez pływackich w kraju, która każdego roku gromadzi nie tylko najlepszych pływaków w kraju, ale też gości zza granicy. Tegoroczna odsłona zawodów miała szczególny charakter, bowiem na ich ostateczny kształt i przebieg miały wpływ kolejne, wprowadzane przez rząd obostrzenia związane z walką z konronawirusem i towarzyszący im protest polskiego środowiska pływackiego wobec zamknięcia basenów.

Zaplanowana wcześniej na piątek i sobotę impreza, ogromnym wysiłkiem zarówno organizatorów jak i samych uczestników, ostatecznie przeprowadzona została w jeden dzień. W tych nietypowych okolicznościach i w mocnej międzynarodowej obsadzie, doskonale spisał się kaliszanin Bartosz Piszczorowicz.

Kaliski pływak, wychowanek KKS-u Kalisz, trenujący obecnie w klubie G-8 Bielany Warszawa i studiujący za oceanem, na University of Lousiville już na początek rywalizacji triumfował w porannym bloku w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, czasem 1:45.76 osiągając sporą przewagę nad resztą zawodników. Sukces powtórzył późnym wieczorem, wygrywając o godz. 20.00 wyścig na 100 metrów stylem dowolnym i bijąc przy okazji rekord memoriału, który od piątku wynosi 47.56. Kaliski pływak wystartował też w wyścigu na 50 m stylem dowolnym, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Niestety z powodu zmian
w harmonogramie zawodów, zrezygnował z rywalizacji na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Organizatorzy zmuszeni byli również odwołać wyścigi sztafet oraz wyścigi „skins” wzorowane na słynnej Międzynarodowej Lidze Pływackiej ISL.

We memoriale, organizowanym co roku przez klub Juvenia Wrocław, z kaliszanką Alicją Tchórz na czele, uczestniczyło około 700 zawodniczek i zawodników, ze 115 klubów. Nie zabrakło wśród nich gwiazd polskiego pływania, jak choćby byłego mistrza świata Pawła Korzeniowskiego, który postanowił wznowić karierę pływacką. KZ

Fot. Izabela Piszczorowicz


 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe