Ostrów: Ciepłe rzeczy dla bezdomnych

  • 28.10.2020, 11:20 (aktualizacja 31.10.2020, 11:48)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ciepłe rzeczy dla bezdomnych
Bezdomnym zimą dokucza nie tylko brak dachu nad głową, ale zimno i samotność. Możesz jednak ogrzać ich dobrocią swojego serca – przekazując czapki, rękawiczki czy szaliki, a tym samym pokazując, że ktoś jeszcze o nich pamięta.

Wolontariat „Ostrów – Lubimy Pomagać” we współpracy z biurem ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej zapraszają na zbiórkę odzieży, która w listopadzie tego roku trafi do osób bezdomnych. Czapki, szaliki i rękawiczki można przynosić do Centrum Aktywności Lokalnej przy al. Powstańców Wielkopolskich 14 w godz. 8.15-16.00 do 26.11.2020. Prosimy zadzwonić dzwonkiem (pracownik wyjdzie i odbierze rzeczy).

Bardzo prosimy, aby nie traktować tej akcji jako okazji do uporządkowania szafy – niech to będą rzeczy w dobrym stanie, nie muszą być nowe, ale bez widocznych śladów użytkowania. Mile widziana jest także własnoręcznie wykonana odzież.

Wszystkie rzeczy zostaną dostarczone do Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Straży miejskiej, która prowadzi kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy w szczególności sprawdzają pustostany, tereny ogródków działkowych i inne podobne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie niskich temperatur. Straż przekaże bezdomnym odzież wraz z paczkami żywnościowymi.

Wolontariat „Ostrów – Lubimy Pomagać” już teraz kieruje serdeczne podziękowania dla Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego na czele prezesem Bartoszem Ziółkowskim oraz Fundacji Ostrowski Teatr piosenki wraz z Adamem Wasielą, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję.

Informujemy również iż oficjalnymi patronami medialnymi akcji zostali: Nasz Rynek, Radio Centrum, wlkp24.info, Telewizja Proart, TubaOstrowa.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe