Powiat Ostrowski Jazzowe granie w Odolanowie

  • 27.10.2020, 10:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski Jazzowe granie w Odolanowie
Wspaniałe jazzowe improwizacje i standardy zabrzmiały w pięknej sali kościoła poewangelickiego w Odolanowie!

Okazją do wspólnego spotkania przy muzyce jazzowej był projekt „Muzyczna Aglomeracja, czyli kulturalny objazd inwestycyjny Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, realizowany przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska z dofinansowaniem Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Miejsce koncertu zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem kościół poewangelicki w Odolanowie, to prawdziwa perełka nie tylko powiatu ostrowskiego, ale i całej Wielkopolski. Dzięki środkom Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, dawny kościół zmienił się w wielofunkcyjną salę, gdzie odbywają się wydarzenia społeczno-kulturalne. Pozwoliło to tchnąć życie i aktywność lokalnej społeczności w zaniedbany wcześniej zabytek.

W trakcie koncertu zatytułowanego „Jazz w Odolanowie” wystąpił kwartet jazzowy, którego liderem jest pianista Mateusz Kaczmarek, muzyk pochodzący z powiatu kaliskiego. Poza nim skład zespołu tworzą: Kuba Luboiński (wokal i saksofon), Michal Kuźnicki (kontrabas) oraz Kuba Lechki (perkusja). W programie koncertu znalazły się standardy jazzowe, takie jak m.in. „Fly me to the moon” Franka Sinatry, kompozycje Duke’a Ellingtona i Richarda Rodgersa, ale nie zabrakło też polskiego akcentu w postaci utworu „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego. „Jazz w Odolanowie” zgromadził 25 osób, czyli dokładnie tyle, ile zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi może wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych.

Ideą koncertów w ramach projektu pn. „Muzyczna Aglomeracja, czyli kulturalny objazd inwestycyjny Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” jest pokazanie mieszkańcom całej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej obiektów i miejsc zrewitalizowanych dzięki środkom Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w ramach WRPO 2014+. Mieszkańcy mogą nie tylko zwiedzić obiekt, ale i wziąć udział we wspaniałym muzycznym wydarzeniu. Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby mieszkańców Aglomeracji uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych i muzycznych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Odolanowski Dom Kultury. Koncert współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz budżetu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska w ramach Projektu „Muzyczna Aglomeracja, czyli kulturalny objazd inwestycyjny Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe