Koszykówka: Stolicy nie udało się zdobyć

• 24.10.2020, 19:13 (aktualizacja 02.11.2020, 09:10)
Kto wie, czy brak w zespole warszawskim Michała Sokołowskiego nie podziałało na zespół Stali rozprężająco. Tego się nie dowiemy. Pewne jest tylko to, że stolicy nie udało się zdobyć.

Mecz w stolicy ostrowianie rozpoczęli z bardzo dużym animuszem. Po dwóch minutach prowadzili już 7:0. Niestety, nagle ta sprawnie działająca maszyna się zacięła. Gospodarze zdobyli 12 punktów z rzędu, tym samym odrabiając straty z nawiązką. Legia wyszła na prowadzenie 12:7. Od tego momentu podopieczni Łukasza Majewskiego cały czas gonili rywala. Na 30 sekund przed końcem pierwszej kwarty prowadzili jednak 18:17, by ostatecznie przegrać ją dwoma punktami - 18:20.

Drugą odsłonę ostrowianie rozpoczęli wyjątkowo niemrawo. Stracili osiem punktów z rzędu i przegrywali już z legionistami 18:28. W tym okresie koszykarze Stali mieli spore problemy ze zdobywaniem punktów. Trzeba było budować akcje pod kosz, gdyż ,,trójki’’ zupełnie nie wpadały. Po 20 minutach oddali 15 takich rzutów, a trafili tylko 3 – 20 proc. skuteczności. I to właśnie punktów zdobytych po rzutach z dystansu najbardziej brakowało ekipie z Ostrowa w pierwszej połowie meczu.

Po przerwie nie wiele w grze Stali się zmieniło. Nie mogli ,,złamać’’ gospodarzy i Legia cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę. Ostrowianie nie potrafili znaleźć recepty, by zatrzymać w ataku Jakuba Karolaka. Po 30 minutach przegrywali 58:68. W ostatniej odsłonie gra Stali zupełnie się posypała i porażka 73:89 stała się faktem. BIN

Legia Warszawa – Arged BM Slam Stal Ostrów 89:73 (20:18, 21:15, 27:25, 21:15)

BM Slam: Sobin 17, Florence 16, Garbacz 15, Smith 10, Green 8, Mokros 3, Ryżek 2,King 2, Dymała 0.