Powiat Ostrowski: Nowy wóz dla strażaków

  • 24.10.2020, 05:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowy wóz dla strażaków
W jednostce OSP Sieroszewice powitano długo wyczekiwany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania P370 CB 4x4 HHZ.

Nowy wóz bojowy będzie wykorzystywany w gaszeniu pożarów, drogowych akcjach ratowniczych i podczas usuwania skutków innych katastrof na terenie gminy Sieroszewice. Jak poinformował Michał Pułkownik, naczelnik Zarządu OSP w Sieroszewicach, nowe auto ma napęd uterenowiony i czterodrzwiową kabinę przystosowaną do przewozu sześciu osób. Wyposażone jest w radiotelefon, wyciągarkę elektryczną o uciągu 10 ton, działko wodno-piankowe na dachu, zbiornik wody o pojemności 5 tys. litrów i zbiornik środka pianotwórczego na 500 litrów. Maksymalna wydajność autopompy to 3,2 tys. litrów na minutę. Jednostka napędowa Scanii to sześciocylindrowy, rzędowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa Common Rail, który osiąga maksymalną moc 370 KM.
Uroczystość zaszczycili swą obecnością wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta gminy Bartosz Kubica, radny gminny Szymon Lis, zarząd gminny OSP reprezentowany przez prezesa Tomasz Woźniaka i komendanta gminnego OSP Mieczysława Maciuszczaka. Obecni byli również członkowie Zarządu OSP Sieroszewice na czele z prezesem Tadeuszem Łapińskim.
Wójt Anatol Piaskowski podkreślił, że zakupiony samochód jest pierwszym nowym ciężkim samochodem ratowniczo gaśniczym w historii gminy Sieroszewice, który jak podkreślił wójt będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy i z całą pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa na jej terenie.
Bardzo miłym akcentem było przekazanie przez wójta na ręce naczelnika OSP Michała Pułkownika tabliczki z imieniem MICHALINKA, nadając w ten sposób symbolicznie imię nowemu wozowi.

  

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe