Powiat Ostrowski: Rozbudowa na finiszu

  • 23.10.2020, 17:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozbudowa na finiszu
Rozbudowa placówki szkoły w Wysocku Wielkim dobiega końca.

Prace wykończeniowe są na finiszu. Pierwsze piętro budynku jest już gotowe. Jedynie na parterze trwają ostatnie szlify. Pomieszczenia są bardzo przestronne. Zostały tak zaprojektowane ,by spełniały oczekiwania zarówno nauczycieli jak i uczniów i ich rodziców. Parter budynku będzie należał do przedszkola. Znalazła się tutaj m.in. sala dla najmłodszych z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki. Piętro należeć będzie do szkoły podstawowej. Tam znalazły się dwie sale lekcyjne, gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski. Łączniki zarówno na parterze jak i pierwszym piętrze są już gotowe. Na korytarzu oraz klatce schodowej zamontowano duże, przestronne okna. 
Nowy obiekt został tak zaprojektowany by współgrał z istniejącą szkołą. Przy okazji budowy w dotychczasowej  placówce wymieniony został dach. Zewnętrzne mury placówki są w jednym, jasno szarym kolorze. Dzięki temu, dziś cały budynek tworzy wspólną całość. Rozbudowana część liczy 300 m2.  W sumie cały budynek to ponad 1300 m2.  Inwestycja ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Rozbudowa kosztowała ponad 1 mln 761 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy. 
Przy okazji inwestycji w szkole wymieniony został piec kotłowy, na ekologiczny. Teraz placówka ogrzewana będzie gazem ziemnym.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe