Kalisz: Uwaga na fałszywe mejle z fakturami.

  • 26.04.2017, 09:50
  • Patrycja Pera
Kalisz: Uwaga na fałszywe mejle z fakturami. Pixabay
Spółka Multimedia Polska nie wysyła faktur mailem. Wszystkie faktury wysyłane są listownie lub są dostępne w formie elektronicznej w serwisie eBOK Multimedia Polska. Otwarcie fałszywej wiadomości na skrzynce pocztowej grozi zainfekowaniem komputera.

"Do wyżej wspomnianych wiadomości e-mail dołączone jest zabezpieczone hasłem archiwum zawierające plik z rozszerzeniem .js. Załączony plik może zawierać złośliwe oprogramowanie, które uaktywnia się w momencie jego otworzenia.W temacie podejrzanych wiadomości znajduje się treść „Nowa wiadomość dostępna w eBOK Multimedia Polska”, a adres nadawcy to [email protected]."

Jak rozpoznać fałszywy e-meil od oryginalnej wiadomości wysyłanej przez Multimedia Polska? Poniżej zamieszczamy cechy pomagające je rozróżnić:

  1. brak polskich liter w temacie oraz treści wiadomości
  2. załączniki jakie dodaje Multimedia Polska opatrzone są zawsze podpisem cyfrowym, tzw. podpisem kwalifikowanym, który jest odpowiednikiem podpisu własnoręcznego
  3. Multimedia Polska nie przesyła faktur do zapłaty za pomocą wiadomości e-mail. Faktury elektroniczne publikowane są w serwisie eBOK
  4. Multimedia Polska nie przesyła plików typu .js czy też .exe.
Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe