Powiat Ostrowski: Umowy podpisane

  • 23.10.2020, 14:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Umowy podpisane
Podpisane zostały umowy na realizację zadań w ramach samorządowego programu „Deszczówka”

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał umowy przyznające jednostkom samorządu terytorialnego z powiatu ostrowskiego środki finansowe na realizację zadań zgłoszonych w ramach naboru wniosków programu retencjonowania i wykorzystania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej pn. „Deszczówka”. W ramach programu do powiatu ostrowskiego trafi łącznie blisko 150 tys. zł z całkowitej kwoty niespełna 1,5 mln zł.

Prace nad realizacją programu nie zwalniają tempa. Po zatwierdzeniu listy wniosków przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego, którym przyznano wsparcie nadszedł czas na przygotowanie i podpisanie umów. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną panującą w województwie umowy podpisane zostały w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i przesłane do beneficjentów programu. Dzięki takiemu rozwiązaniu realizacja projektów może rozpocząć się niezwłocznie po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności.

- Moment podpisania umowy jest niezwykle ważny dla każdej z stron. Beneficjenci po otrzymaniu środków mogą rozpocząć prace związane z realizacją projektu i niezwłocznie wykorzystywać efekty w postaci zgromadzonej wody. Pilotażowy program pn. „Deszczówka” nie tylko pozwoli gromadzić wodę opadową ale także pokazania i wypracowania właściwych postaw i zachowań, które będą przyjazne środowisku oraz budżetom domowym i gminnym. Przeznaczone środki o łącznej kwocie prawie 1,5 mln zł trafią do 20 powiatów w Wielkopolsce - mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W powiecie ostrowskim realizowane będą łącznie cztery projekty w gminie Przygodzice (w miejscowości Dębnica), w gminie Nowe Skalmierzyce (w miejscowości Biskupice Ołoboczne) oraz w mieście i Gminie Ostrów Wielkopolski (przy przedszkolu nr 11 i 14). Dzięki wsparciu w ramach programu powstaną systemy magazynowania wody i rozprowadzania jej po okolicznych terenach zielonych. Samorządowy program „Deszczówka” to inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który wprowadza możliwość uzyskania dofinansowania na realizację inwestycji związanej z gromadzeniem wody deszczowej. Program skierowany jest do samorządów terytorialnych oraz podległych im jednostek.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe