Ostrów: Jechali za szybko i bez uprawnień

  • 23.10.2020, 09:54
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jechali za szybko i bez uprawnień
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z przekroczeniem prędkości. Kierujący samochodem osobowym w terenie zabudowanym jechał ponad 100km/h, natomiast kierowca ciężarówki jechał ponad 70km/h. Dodatkowo naczepa ciężarówki nie posiadała aktualnych badań technicznych.

Kierowca osobowego opla został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Odolanów. Pomiar prędkości wykazał, że w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, mężczyzna jechał 117km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za rażące przekroczenie prędkości i kierowanie pojazdem bez uprawnień mężczyzna został ukarany mandatem. Samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony.

Natomiast na terenie gminy Nowe Skalmierzyce, policjanci zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał ponad 70km/h. Podczas sprawdzania w systemach policyjnych okazało się, że 64-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Ponadto naczepa nie posiadała aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, został zatrzymany również dowód rejestracyjny pojazdu. Pojazd, który nie posiadał ważnych badań technicznych został odholowany na parking strzeżony.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe