Koszykówka: Rozbili GTK. Udany powrót Jamesa Florence

• 18.10.2020, 16:52 (aktualizacja 25.10.2020, 15:08)
Koszykarze Arged BM Slam Stal rozegrali bardzo dobry mecz i pewnie pokonali GTK Gliwice 83:61.

W meczu z GTK Gliwice do składu Argedu BM Slam Stal powrócił James Florence, ale trener nie wystawił go w pierwszej piątce. Ruchem tych nie zaskoczył kibiców, wszak amerykański rozgrywający Stali miał ostatnio problemy zdrowotne i dłuższą przerwę w treningach. Na parkiecie od pierwszych minut pojawili się natomiast dwaj wysocy gracze BM Slam – Sobin i King.

Ostrowianie bardzo dobrze weszli w mecz i po 4 minutach po trójce Jakuba Garbacza prowadzili 9:2.W połowie pierwszej kwarty na parkiecie pojawił się James Florence i od razu wymusił faul w akcji rzutowej, a chwilę później trafił dwa rzuty wolne. Po 10 minutach Stal prowadziła 18:15.

Po ponad ośmiu minutach gry trener Łukasz Majewski posadził na ławce Jamesa Florence, który po bardzo dobrym początku z minuty na minutę gasł w oczach. Jego wjazdy pod kosz były bardzo dobre, tyle tylko, że gdy ograł już rywali nie trafiał z dogodnych pozycji. Z gry w tych ponad ośmiu swoich minutach trafił tylko jeden rzut na sześć – 16 proc. Trochę ratowały go rzuty wolne. Ale pozostali gracze spisywali się znacznie lepiej. Błyszczał Jakub Garbacz, asystował Taurean Green i po 17 minutach Stal wygrywała 35:23, by do szatni schodzić prowadząc 40:28.

Trzecią kwartę ostrowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Zdobyli 14 punktów nie tracąc żadnego i prowadzili już różnicą 26 punktów - 54:28. Niestety, goście szybko zaliczyli serię 10:0 i zmniejszyli straty do 16 punktów. Ostrowianie jednak cały czas kontrolowali to spotkanie. Rozegrał się także Jamesa Florence, który może nie grał jeszcze na poziomie, do którego przyzwyczaił kibiców, ale widać było, iż powoli odbudowuje swoją formę. BIN

Arged BM Slam Stal Ostrów – GTK Gliwice 83:61 (18:15, 22:13, 24:18, 19:15)