Powiat Ostrowski: Tablety dla seniorów

  • 16.10.2020, 20:02 (aktualizacja 20.10.2020, 07:11)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Tablety dla seniorów
Seniorzy z gminy Sieroszewice, którzy uczestniczyli w kursie komputerowym, otrzymali tablety.

W sali wiejskiej w Wielowsi, w obecności wójta gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego, przedstawicieli Fundacji Partycypacji Społecznej oraz osób zrzeszonych w Klubie Seniora w Wielowsi, odbyła się uroczystość przekazania tabletów grupie 12 seniorów z terenu naszej gminy, którzy uczestniczyli w kursie komputerowym.
Darmowy kurs komputerowy obejmował 90 godzin szkoleniowych. Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Warsztaty umożliwiły każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności takich jak:  obsługi Internetu, obsługa komputera, obsługa telefonu, obsługa tabletu i innych urządzeń IT. Każdy z uczestników kursu otrzymał na własność bezpłatnie tablet w celu wykorzystywania zdobytej wiedzy.
Projekt realizowany był przez Fundację Partycypacji Społecznej w ramach dofinansowania z Funduszy Europejskich - „Cyfrowa Wielkopolska”.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe