Powiat Ostrowski: W Wysocku Wielki trwa budowa wiaty

  • 16.10.2020, 12:07
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: W Wysocku Wielki trwa budowa wiaty
W pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury budowana jest wiata. Wkrótce powstanie tam miejsce do rekreacji i integracji.

Na przełomie września i października rozpoczęła się budowa wiaty. Ta powstaje w bliskim sąsiedztwie Gminnego Ośrodka Kultury, w miejscu betonowego placu, od strony parkingu. Już wkrótce powstanie tam pięknie zagospodarowane miejsce do rekreacji i integracji. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, w ramach 10. edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Sołectwo Wysocko Wielkie znalazło się na liście beneficjentów i otrzymało maksymalne dofinansowanie, 30 tysięcy złotych. 
Wiata będzie doskonałym uzupełnieniem całej infrastruktury na terenie kompleksu sportowego w tej miejscowości. Szereg imprez plenerowych będzie teraz mogło odbywać się właśnie pod budowaną inwestycją. Wiata ma konstrukcję metalową, cała będzie zadaszona. Jej budowa, zgodnie z regulaminem konkursu musi się zakończyć do połowy listopada. 
Umowę na dofinansowanie budowy wiaty podpisano pod koniec lipca tego roku w Wysocku Wielkim. Gmina Ostrów Wielkopolski była jedną z pięciu samorządów powiatu ostrowskiego, które takie wsparcie finansowe otrzymały. 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe