Powiat Ostrowski: Więcej okienek paszportowych

  • 13.10.2020, 16:23
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Więcej okienek paszportowych
Od 13 października br. rozpoczął działalność w Starostwie Powiatowym zmodernizowany Terenowy Punkt Paszportowy. Po remoncie utworzone zostało dodatkowe, trzecie miejsce obsługi interesantów.

Punkt paszportowy w Ostrowie utworzony został w 2007 roku. Jest to jednostka zamiejscowa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, któremu bezpośrednio podlega. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Tylko w minionym roku wydano tutaj ponad 11 tysięcy paszportów, a wśród obsługiwanych znalazła się także liczna grupa mieszkańców województwa dolnośląskiego oraz z innych czasem bardzo odległych części Polski.  
Od dłuższego czasu władze powiatu  zabiegały u Wojewody Wielkopolskiego o zwiększenie obsady etatowej punktu o jedną osobę. W końcu udało się tę sprawę rozwiązać. Powiat wziął na siebie koszty remontu budowlanego i dostosowania pomieszczeń.
- Paszporty w Wielkopolsce możemy uzyskać w 11 lokalizacjach, w tym w 5 terenowych punktach i m.in. w Ostrowie. Właśnie wzrost liczby klientów był podstawa podjęcia decyzji o modernizacji – powiedziała Maria Napierała, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Jak poinformował sekretarz powiatu Mirosław Rychlik z budżetu powiatu na remont przeznaczono około 60 tys. zł. Poza remontem pomieszczeń, wymianą instalacji, pomieszczenia wyposażone zostały w nowe bardziej przepustowe łącza internetowe. Urząd Wojewódzki zakupił system kolejkowy z biletomatem oraz terminale płatnicze.
Ze względu na COVID obowiązują jednak pewne ograniczenia w obsłudze interesantów. Klienci przyjmowani są po wcześniejszym umówieniu się przez telefon.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe